A Jobbik szerint humánerőforrás-katasztrófával fenyeget az oktatás állapota, és a helyzeten nem javít a jövő évi költségvetési javaslata.
Ander Balázs jobbikos képviselő, az Országgyűlés oktatási bizottságának alelnöke pénteki budapesti sajtótájékoztatóján azt mondta, a pedagógusok elhagyják a pályát, és egyre több diák morzsolódik le. Míg 2010-ben a 17 évesek 98 százaléka ült az iskolapadban, mostanra 85 százalékra romlott ez a mutató.
Teljesen nyilvánvaló, hogy a 21. században a legfontosabb versenyképességi tényező a magas hozzáadott érték produkálására képes emberi tudás lesz - fogalmazott az ellenzéki politikus, aki szerint drámai a helyzet.
Azt mondta, egy évtized alatt 10-ről 15 százalékra nőtt azon iskolák aránya, ahol a hátrányos helyzetű diákok vannak többségben, ráadásul romlik e fiatalok tanulmányi teljesítménye, amelyre mind erősebben nyomja rá bélyegét a visszahúzó közeg, amelyben élnek.
A politikus azt közölte: 700 milliárd forintnyi mozgásteret látnak a jövő évi költségvetés pénteken elfogadandó tervezetében, de a kormányoldal lesöpörte a "presztízsberuházásokból" az oktatás problémáinak megoldására mintegy 100 milliárd forint átcsoportosítását javasló indítványaikat.
MTI / Napi Újság
- Kilenc éremmel zártak a magyarok az uszonyosúszó-vb-n
- Számos programmal várja az érdeklődőket a II. NAK szántóföldi Napok
- Továbbra is fennáló szabálysértés miatt kapott bírságot a Centrál Takarék
- PM: több mint öt éve tart a keresetek emelkedése Magyarországon
- Egészségügyi termék hamisítása miatt emeltek vádat egy férfi ellen Nógrád megyében
0 Megjegyzések